www.elenn-okienko.sk

08. 02. – 14. 02. 2016

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Spomienky na minulosť a osobné náhľady, či vyhliadky na budúcnosť vás rozochvievajú. Pociťujete pri tom nielen rozpačitosť, ale aj mierne obavy, ktoré s vnútorným pokojom môžete zažehnať. Minulosť je nemenná, prijmite ju a poučne sa z nej. Čo sa týka budúcnosti, stále máte každý deň dostatok času a možností, aby ste ju prežívali podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Pokiaľ niečo nevypáli podľa vašich predstáv, neobviňujte sa a neberte to ako trýznivé zlyhanie (všetko sa deje pre niečo), veď ten nasledujúci deň vám znovu ponúkne možnosť, ako sa o to s vervou, vierou a nádejou v srdci pokúsiť znovu. Otázkou je, akí ste vytrvalí. Veľa záležitostí sa v tomto týždni ukáže v pravom svetle, čo môžete, ako inak, než využiť vo svoj prospech. Láska a práca nebudú hlavnými prioritami, všetka vaša sústredenosť bude zameraná na vlastné pocity, v ktorých sa presne a trefne zorientujete, na základe čoho potom môžete konať. Viac opatrnosti voľte v prípade, že sa pokúsite ovládať iných. Ak to budete robiť prvoplánovo, neopatrne a hlavne netaktne, otvára sa tu šanca na to, že sa vám to vypomstí. Zdravie – pocit smädu, celková hydratácia.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Hrou na príliš silné a empatické osobnosti ľudí okolo seba neoklamete rovnako ako ani seba. Áno, ste silní, čo však neznamená, že rovnako ako každý z nás nemáte nejaké pocity, medzi ktoré sa ráta láska, ktorá vás zrovna v tomto období potrápi najviac. Obavy, či smútok a sklamanie sú našou súčasťou a ich občasné prejavenie sa nepokladá za slabosť, ste predsa len ľudia. Stále čakáte na vhodnú príležitosť, hľadáte správne slová, hráte menšie divadlo, pri ktorom sa správate podľa spoločenskej šablóny, ktorá určuje, čo máte robiť a ako sa správať v tej, či onej situácii pri kontakte s opačným pohlavím, konkrétne s osôbkami, ku ktorým prechovávate silné sympatie a „zaláskovanosť“. Nuž, v tomto prípade by ste mali byť prirodzení a robiť to, čo cítite. V práci sa pokúste nič „neflákať“, inak si zbytočne zavaríte a vysvetľovať to bude naozaj ťažké. Priatelia, ktorí sa v určitej situácii postavia na vašu stranu, nič neočakávajú, jednoducho to považujte za prejav ich náklonnosti. Pozor na neúmyselné vyhodenie papierov, dokumentov, či písomností, ktoré by ste v budúcnosti mohli potrebovať, ponechajte si ich ešte nejaký čas, veľa priestoru vám nezaberú. Zdravie – otlaky, kurie oká…

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nehľadajte na svojich partneroch ich nedostatky, na ktoré nemáte problém upozorňovať vždy, keď sa vám naskytne príležitosť a to aj bez prihliadnutia na to, v akej spoločnosti sa nachádzate. Dajte si pozor, aby ste svoju „polovičku“ spoločensky neznemožňovali a hlavne, neblamovali. Verte mi, že hneď na to, ako to spravíte, ponížite jeho vlastnú veľkosť v očiach tých, ktorí si ho vážili a tento krehký fakt môžete nabúrať. Hneď, keď to pochopíte, nastane obdobie vašich ťažkých pocitov viny, obviňovania sa a silnej ľútosti, to však už môže byť neskoro, lebo človeku, ktorého najviac milujete, poriadne „pošramotíte osobnostný kredit“. Prihliadajte na túto skutočnosť. Okrem toho si trošku zabojujete s finančnými výdavkami, ktoré sa v tomto týždni nečakane navýšia, takže preventívne rátajte s väčšími výdavkami, aby vás to nezaskočilo a patrične neparalyzovalo. Pokiaľ patríte medzi rodičov, posvieťte si na školské výsledky svojich detí, všetko sa dá dať na poriadok, ak tomu, a aj dieťaťu, budete venovať o čosi viac pozornosti, času, prípadne sa vám stále otvára možnosť doučovania. Nekričte, nevyčítajte, berte to všetko hravou a nenásilnou formou, len vy sami najlepšie viete, aký má vaše dieťa/deti v skutočnosti potenciál. Zdravie – všeobecná citlivosť (bolestivosť pri silnejších dotykoch, či menších buchnutiach) – zvýšená bolestivosť.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Rozhodli ste sa, že svoj život zoberiete do vlastných rúk a budete konať podľa seba bez toho, aby vás niekto, či niečo ovplyvňovalo. Je to správne, no v tomto prípade nebuďte voči sebe až prehnane skromní, vy najlepšie viete, v čom a do akej miery vynikáte a ste šikovní. Zúročte vaše kladné vlastnosti, ktoré sa nemusíte báť pred sebou povedať nahlas. Láska sa rozhodne trošku si vás preskúšať, niekto sa k vám bude snažiť dopracovať a za každú cenu bude vyhľadávať vašu pozornosť, zvážte preto, ako ďaleko to necháte zájsť a to hlavne v prípade, ak sa radíte medzi šťastne zadaných. Všetkým, ktorí ešte derú školské lavice alebo sa  akoukoľvek formou venujú štúdiu, vrátane samoukov, pôjde učenie, či naberanie nových vedomostí veľmi rýchlo a ľahko, preto tejto činnosti môžete venovať viac času než obvykle. Ozve sa vám alebo nejakým spôsobom (vrátane formou znamení) pripomenie človek z minulosti, ktorého ste považovali v tom čase za veľmi blízkeho priateľa, mnohé sa vysvetlí (pochopíte) ako aj fakt, kde a prečo sa stala daná chyba, ktorá viedla k rozpadnutiu tohto vzťahu a následnému dlhoročnému odmlčaniu sa. Práca vám pôjde ľahko a od ruky. Zdravie – celková slabosť a únava.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Precítite v akejsi túžbe po prítulnosti a maznavosti. Levíkovia sa zmenia na roztomilé pradúce mačičky, ktoré budú prahnúť po dotykoch, láskaní, maznaní, či samotnom prejave pozornosti. Jasné, že energie, ktoré budete vysielať, budú naviazané práve na tieto vibrácie a tak si budete priťahovať ľudí, ktorí vám tieto gestá budú spontánne prejavovať jedna radosť. Každý deň v týždni bude správne okorenený vaším neodolateľným šarmom, ktorý bude veľmi chytľavý. Niektoré záležitosti, hlavne tie menej náročné a závažné, sa vám v týchto dňoch podarí vyriešiť veľmi rýchlo. Naopak, tie ťažšie zostanú ešte nejaký čas zahmlené, takže s nimi ani nebudete môcť veľmi narábať. V podstate vám to z akéhosi dôvodu v prípade akýchkoľvek pokusov ani nebude dovolené alebo len čiastočne, či okrajovo – nepohnete s tým potrebným spôsobom. Od zaujímavého človeka vám budú podsunuté zakódované slová, čítanie medzi riadkami bude síce náročné, ale ich rozlúsknutie bude stáť za to. Pozor na zakopnutia a prípadné modriny, takže pozerajte sa, kam idete, sem-tam vám pred očami vyrastie stĺp, či iná prekážka, ktorá tam tesne predtým vlastne ani nebola J Zdravie – svrbivosť, pálenie.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Napriek tomu, že s istotou tvrdíte, že dokážete rozoznať dobro od zla, existujú ľudia, ktorí dokážu podať fantastický a vierohodný herecký výkon. Takže okrem vizuálnych, mimických, či slovných prejavov berte do úvahy aj vlastné pocity, ktoré vám vaše prvotné tvrdenie buď potvrdí alebo vyvráti. Nepodkopávajte si svoje vlastné rozhodnutia, ktoré v týchto dňoch učiníte, inak vás niektorí ľudia prestanú brať vážne, platí to prioritne v profesijnej oblasti. Jedna vec je záležitosti riešiť za zatvorenými dverami, iné je, keď si neveríte pred ľuďmi, ktorým to môže spochybniť ich vlastnú snahu v napredovaní. Všetky Panny budú mať tendenciu sústreďovať sa na svoj vizuál, v skratke – začnete byť na seba o čosi viac nároční a svoj vlastný pohľad na prípadné nedostatky, ktoré na sebe vidíte a ktoré vás budú trápiť, budete mať tendenciu podsúvať iným. Uvedomte si však, že všetci vás majú radi takých, akí ste, to ste si len vy sami vymysleli a vytiahli vlastný meter na fyzickú „dokonalosť“. Vo všeobecnosti teda platí, že v tomto týždni budete na seba poriadne prísni a to v každej oblasti – nepreháňajte to však. Tento stav a pohľad sa postupne vytratí sám. Zdravie – chrbát (zachladnutie, stuhnutosť).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Budete stále v pohybe, vaša akčnosť bude pre ostatných veľmi podnetná a tak si viacerí z vás zoberú príklad. Iní zasa prepadnú ilúzii súťaživosti, ktorá ich doháňa k lepším výkonom, čo na vás nebude mať žiadny vplyv, či dopad. Pohyb ako taký (fyzický aj psychický) vás veľmi dobíja príjemnou energiou, ktorá sa stará o pocit spokojnosti, ktorý následne šírite ďalej medzi ľudí, s ktorými sa stretávate. Prípadnú menšiu a ľahkú nevšímavosť partnera si môžete vysvetliť zle, preto dajte domýšľavosť bokom a radšej sa o vašich starostiach porozprávajte. Uvedomíte si a zistíte, že vaše obavy neboli opodstatnené a aj na vašu polovičku môže spadnúť menší splín, únava, vyčerpanosť, či starosti rôzneho rázu. V prípade akejkoľvek slovnej konfrontácie, v ktorej sa ocitnete, nezabúdajte na taktnosť, inak niekoho nechcene doženiete k slzám, aj keď sa môže jednať o nedorozumenie. Pomaly, ale isto, sa dopracovávate k obdobiu, ktoré bude pre vás typické finančným rozkvetom, peniažky sa k vám budú bezproblémovo, ba až nepochopiteľne sypať, budete mať na istý čas intenzívnejšie otvorený kohútik s financiami. Zdravie – bolesti hlavy, nečakane sa objavujúci pocit nervozity.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

V prípade, že tam budete spadať a skĺzať, pokúste sa nesúdiť a neposudzovať, nikto si to nezaslúži bez toho, aby ste boli do problematiky danej osoby zasvätení. Je jednoduché ukazovať prstom na iného a označiť ho/ju vinný/á, zodpovedný/á. Naopak, pokúste sa pomáhať, je jedno ako, niekedy stačia slová, inokedy len samotné pochopenie, no v niektorých prípadoch a v rámci svojich možností dokážete pomôcť aj samotnými skutkami. Presne o tom bude váš týždeň. O čosi intenzívnejšie prehovorí k vám vaše sociálne cítenie, ktoré ignorovať rozhodne nebudete. Je to super, ale pri tom všetkom pozor na tenkú hranicu medzi pomáhaním a tendenciou nechať zneužívať vašu dobrotu. V láske ste sa pohli o čosi ďalej a tak niektoré páriky posunú svoj vzťah o ďalší, vyšší level. Nezadaní sa ocitnú v zamotanejších situáciach, kde sa budú rozhodovať medzi vášňou a láskou. V práci vás čakajú trošku náročnejšie dni, nevylučuje sa, že vaše povinnosti budú dočasne navýšené o ďalšie, všetko to však bezbolestne a pomerne rýchlo zvládnete. Zdravie – pohyb.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Nepokúšajte šťastie, sami viete najlepšie, že je vrtkavé a v tomto prípade, hlavne v tomto týždni, by to nemuselo dopadnúť najšťastnejšie. Riaďte sa svojou spontánnosťou, ktorá vás však môže z času na časť doviesť do situácií, z ktorých sa potom dostávate veľmi ťažko, preto by nebolo na škodu o čosi viac zapájať aj samotnú triezvosť. Už spomínanú spontánnosť radšej pretavte do niečoho kreatívneho, tvorivého a prínosného, zabavíte tým svoju myseľ a zároveň vás samotný výsledok vašej snahy poteší. Niekto sa vás síce pokúsi navliecť do fantasticky znejúceho plánu sľubujúceho plno akčnosti, no pri rozhodovaní zvážte všetky fakty, vrátane povinností, ktoré bude potrebné na čas odložiť. Príjemnejšou stránkou dní bude vaša neodolateľnosť a tak sa popasujete nielen s nejednou pochvalou, ale aj viacerými návrhmi, ktoré vám od opačného pohlavia budú nastolené – jeden bude zaujímavejší a lákavejší ako ten druhý. Čo sa týka peniažkov, neodkladajte rozhodnutie začať trošku šetriť. Zdravie – vyrážky, podráždená a citlivá pokožka.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Príliš analyzujete a rozmýšľate nad tým, čo by bolo „keby…“. Nemenné veci jednoducho akceptujte, vrátane svojich vlastných uskutočnených skutkov a rozhodnutí, čím sa oslobodíte od svojich vtieravých myšlienok. Týždeň bude trošku rozporuplný – z jednej polovice bude o čosi viac náročný na vlastné pocity a z tej druhej budete mať radosť. Za tou náročnejšou časťou sa bude ukrývať samotná láska, pretrvávajúca tendencia spadať k hádkam vám bude robiť vrásky na čele, no na strane druhej si uvedomte, čo všetko pre vás váš partner znamená, s čím príde aj uvedomenie si a tendencia vytratenia „dusna“ spejúceho k hádkam. Nespokojnosť pocítite aj v napojení na prácu, konkrétne to bude súvisieť s atmosférou, ktorá v kolektíve panuje, treba len vydržať a nepoddávať sa tomu, ono sa to onedlho upraví a všetko bude opäť v starých, známych a vám vyhovujúcich koľajach. To náročnejšie vám bude vykompenzované príjemnými situáciami, ktoré vám prinesú spomínanú radosť, ktorá je napojená na skvelé novinky, na vašich priateľov, či samotné úspechy vám blízkych ľudí. Víkend je zároveň predzvesťou nejakej oslavy, či párty. Zdravie – prsty (privretie, buchnutie, narazenie…).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Viac času a priestoru v týchto dňoch venujte svojmu partnerovi, ktorý je rovnako vyťažený ako vy, no napriek tomu sa pokúste ukradnúť si z dňa aspoň nejakú tú hodinku. Páriky uvažujúce nad potomstvom už nemajú nad čím uvažovať a tak sa o to pokúste. Iné žienky zasa oznámia fakt, že nový život je už na ceste. Svoj priestor doprajte aj dieťaťu, ktoré sa ukrýva vo vás a tak si môžete dopriať aj menšie „ulietavanie“, hravosť, či maznavosť. V tieto dni bude naozaj potrebné, aby ste v sebe podporovali vieru ako takú, tá vám pomôže so všetkým, s čím sa bude potrebné popasovať. Financie budú trošku zamrznuté a preto zbytočne nemíňajte, zatiaľ aspoň preventívne. Šťastena vám bude naklonená v oblasti lásky, čo platí pre všetkých, no prioritnejšie pre tých, ktorí svoju lásku doteraz ešte nenašli. Dokonca osôbka, ktorá vám učaruje, nebude od vás tak veľmi vzdialená, myslí sa to nielen bytostne, ale aj názorovo, či záujmovo. Rozhodnutie vás čaká aj na poli cestovania, ešte stále je tu menší časový priestor na to, aby ste sa rozhodli, či cestu, ktorá vám bola navrhnutá, absolvujete a prijmete – myslené doslovne (cestovanie v rámci, ale aj mimo domova) a aj obrazne (osobné napredovanie). Zdravie – prečistenie, oddych (masáž…).

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Peniažky sú na ceste, takže v tejto oblasti môžete byť pokojní, rovnako sa vám bude dariť aj naďalej, čo odzrkadľuje aj kvalitu práce, ktorú vykonávate. Menšie zmeny nastanú vo vašom správaní, stanete sa menej prístupnými nielen pre okolie, ale aj pre svojich blízkych, sami si to racionálne neviete vysvetliť, no tento stav chce svoj čas na to, aby pominul. Všetci priatelia Rybičiek by mali byť zhovievaví a trpezliví. V rodinných kruhoch sa o čosi viac zamiešajú karty a nejaké tie záležitosti sa konečne vysporiadajú a vyriešia, čo prispeje k pokojnejšej atmosfére. O čosi citlivejší na všetky vonkajšie faktory, hlavne na ľudí a ich prejavy, budú práve páni, no zľahka to zasiahne aj dámy, tie sa však so všetkým vysporiadajú o čosi rýchlejšie a kvalitnejšie. V prípade menších technických porúch, ktoré sa v domácnostiach vyskytnú, nezaháľajte a riešte ich skôr, než prerastú v niečo závažnejšie a tým pádom aj na opravu finančne náročnejšie. V tomto duchu by ste sa mali stavať aj voči všetkým pletkám, ktoré v tieto dni vyskočia – všetko riešte hneď na začiatku, nenechávajte veci narásť a zachádzať až do krajnosti. Zdravie – oblasť šiestej čakry (tzv. tretie oko) – bolestivosť, tlak, pnutie, prípadný vplyv na zrak.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

Leave a reply

TOPlist