www.elenn-okienko.sk

07. 09. – 13. 09. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Všetky vaše pozitívne stránky budú pre tento týždeň úplne uzamknuté. Zabudnite na prejavy nežnosti, spokojnosti a o empatii nebude ani reči. Nuž, je to obdobie, ktoré musíte so sebou jednoducho zvládnuť rovnako ako vaši blízki. Po prelomení týchto „tmavých“ záležitostí, ktoré sa diali z dôvodu vašej vnútornej nespokojnosti a „roztekanosti“, na vás čaká ďalšia menšia skúška. Budete na seba tvrdí a s ničím nebudete spokojní, čo znamená, že zvyšujete na seba samého vlastné nároky. Vydržte to. Absolvujete akýsi svoj vnútorný prerod, po ukončení ktorého sa postavíte pred viacero životných rozhodnutí. Nebude vám dovolené niekam skĺznuť a preto z viacerých možností bude iba jediná správna. Už teraz vám viem povedať, že sa to podarí a vo vás sa znovu usídli pocit radosti a potrebnej detskosti. Pomerne nepríjemné správy vás budú sprevádzať na každom kroku a tak cez trápenia iných precitnete v tom svojom, čo vás v dobrom posunie k ich riešeniu. Vnútornému upratovaniu sa nijako nevyhnete, ak by ste sa o to pokúsili, o to nástojčivejšie budú všetky znamenia na vás doliehať. Nič z toho neberte v zlom, pretože, ako viete, po daždi vykukne slnko a vy sa už teraz môžete tešiť na krásu vnútorného svetla a tepla, ktorá vás zaleje od hlavy až po päty. Prichádza uvedomenie! Zdravie – pocit „dolámanosti“ – chce to masáž alebo pravidelný strečing, či cvičenie.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Premôžte akúkoľvek silnú chuť zakukliť sa v bezpečí domova. Práve naopak, šups ho do spoločnosti, práce a medzi ľudí. Čaká vás veľa nových skúseností, zážitkov, ponúk a príležitostí. Týka sa to všetkého, vzťahov, práce, peniažkov. A práve v nedostatku peňazí precitáte, uvedomujete si ich silu a potrebu, čo vás ťahá dolu. Áno, sú potrebné, ale vy na nich lipnete, zameriavate sa na ich prílišnú potrebu, prepočítavate, kalkulujete a s nevôľou ich púšťate. A presne toto spôsobuje u vás ich nepotrebný a nepochopiteľný únik. Peniaze je potrebné pustiť (hovoríme o bežných výdavkoch) na veci, pre ktoré sú určené (bez strachu), tým ich dať do obehu a uvidíte, ako sa vám začnú pekne vracať. Je potrebné, aby ste vo všeobecnosti so svojím šťastím nehazardovali, akosi príliš laxne beriete svoje zdary a sem-tam vystúpi aj nepekné ego, stopnite to hneď, inak pekne priamočiaro padnete na „držku“. Fú, čaká vás udobrovací proces, niekoho ste si pekne poštvali – odstrašili (je jedno, či neúmyselne), trošku ste prekročili hranice. Na tejto osobe vám záleží a preto bude potrebné pokoriť sa a pekne si celú situáciu vysvetliť. Ak tak neučiníte, môžete si zo svojho zoznamu priateľov, či blízkych, odškrtnúť práve toto meno. Na prelome tohto a budúceho týždňa sa črtajú výraznejšie a silné zmeny, o aké sa jedná, to sa odokryje až neskôr. Zdravie – vnútorný smútok, letargia, sebaľútosť, na fyzickej úrovni pocit chladu a spodná časť tela.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pohodu u vás vystrieda nervozita a nepokoj. Budete si stále opakovať, že sa vo všetkom zbytočne snažíte, aj tak to nestojí za nič. Vy veľmi dobre viete, že to nie je pravda, jednoducho sú dni, kedy je lepšie aktívne nič neriešiť a presne také budú prvé dva až tri dni v tomto týždni, potom sa to pekne „rozšupne“. Budete mať dôvodov na úsmev a spokojnosť viac než dosť. Ako prvé príde prekvapenie v podobe človiečika, s ktorým ste sa chceli stretnúť už dlhšiu dobu (sila myšlienky, jednoducho si ho/ju pritiahnete). Pokračovať to bude príjemnými zmenami správania sa ľudí k vám – nastúpi akási úcta, po ktorej ste prahli, peniažky si tiež nájdu svoju cestu k vám, no a rodina sa zocelí a puto zosilnie. Takže, čaká vás toho naozaj dosť. Keďže menšie prekážky musia byť, v tomto prípade sa stretnete s klamstvami, osočovaním a klebetami. Pokúste sa to úplne ignorovať a do ničoho sa nedajte vtiahnuť. V práci sa vám bude všetko prvotne javiť kostrbaté, nesúrodé, rozhádzané. Nedajte sa však týmto menším poplachom nijako zastrašiť, opak bude pravdou a vy sa môžete pekne blysnúť. Síce to bude potrebovať väčšiu dávku vašej pozornosti, ukrojí vám to aj o čosi viac z času a vo výhľade je aj častejší pracovný pohyb, no každopádne to bude stáť za to. Takže v práci je úspech, zdar zaručený. Vo vzťahoch buďte citliví a vnímaví. Zdravie – svrbenie, štípance, škriabance.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Buďte vnímaví voči všetkým náznakom, niekto sa vám už dlhší čas snaží naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Táto osoba vám to nemôže povedať priamo, v niečom ste jednoducho, buď obchádzaní, zavádzaní alebo klamaní. Ak budete starostlivo intuitívne všetko zachytávať, tak vám to z ničoho nič „blikne“ a vy pochopíte, o čo „kráča“. Po zistení to pomerne rýchlo dáte aj na pravú mieru a tento problém sa vyrieši s vašou účasťou a nie poza váš chrbát. Keďže nepatríte medzi ľudí, ktorí sedia na peniažkoch, poriadne sa plesknete po vrecku a buď sebe, alebo niekomu milovanému doprajete krásny darček – urobíte to trošku bez premýšľania, preto berte do úvahy, že sa môžete ocitnúť na čas bez sumy, na ktorú ste zvyknutí. Už dlhodobejšie vás omína nejaký vzťah (nielen partnerský) a práve v týchto dňoch budete zvažovať ako ďalej, do popredia sa však bude prioritne tlačiť prerušenie kontaktu alebo rozchod. Urobte to len v prípade, že ste o tom úplne presvedčení, nie z nejakého vrtochu alebo fantázie, ak vás bude táto osoba kontaktovať, prosiť s plačom o odpustenie a vy ako hrdinovia „naklušete“ späť. Sklamem vás, takýto scenár by to nemalo mať, preto to poriadne zvážte. Nezadaní majú vysokú šancu niekoho očariť svojím prirodzeným šarmom, preto nezabúdajte na úsmev, nikdy neviete… Zdravie – celá oblasť žalúdka.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Tak, pre vaše znamenie som vytiahla ťažšie a hlavne mlčiace karty, ktoré stále odkazujú na fakt, aby ste sa riadili svojimi vnútornými pocitmi, ktoré jediné vás nezvedú z cesty, keďže sa budete pohybovať tam, kde bude všetko mätúce. Získate pocit, že všetci sú čudní, len vy sa pozeráte na svet svojimi vlastnými očami. Nie, nie, to sa len u vás, teda u vášho znamenia, vybičovávajú všetky zmysly, a hlavne mnou stále opakovaná intuícia – bude to akási skúška jej využívania po tom, čo zosilnela a zmenila trošku svoju formu komunikácie s vami – berte to ako trenažér. Na ostro si to budete môcť čoskoro vyskúšať, keď budete bojovať s dôveryhodnosťou človeka, ktorého máte veľmi radi. Pri ťahaní ďalších kariet, tieto prehovorili už jasnejšou rečou – v práci buďte pripravení na to, že vám pôjde všetko hladko a od ruky, preto môžete siahnuť aj po trošku vyššej méte – posunúť hranice svojich daností, schopností, možností – že by nejaké vylepšenie? O čosi nástojčivejšie sa bude drať von detskosť, ktorá bude doslova kričať po vypustení, takže ani v tomto smere nebudete musieť hrať žiadnu „formu“. Pozor aj na zmeny termínov, či neúplné, prípadne, zavádzajúce informácie, hlavne v náväznosti na cestovanie – všetko si overte. V láske to budú mať dámy a slečny ťažšie ako mužská časť. Hlásiť k slovu sa bude precitlivenosť a chuť vlastniť. Zdravie – srdiečko (trápenie, lásky bôľ, nespravodlivosť – všetko negatívne dianie okolo vás bude útočiť na vaše city a emócie).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Niektorí z vás sa ocitnú priam v neznesiteľnej situácii, preto budú o to viac premýšľať o možnosti zmeny bývania. Do úvahy budete brať nielen výhodnejší podnájom, ale hlavne kúpu menšieho bytu, či domčeka. Dýchať sa vám nedá hlavne kvôli ľuďom, s ktorými zdieľate terajšie bydlisko, nenašli ste u nich pochopenie svojich záujmov, svojho vnímania sveta alebo dokonca vás samotných. Pokiaľ sa rozhodnete tento krok podniknúť, v tomto období to má vysokú pravdepodobnosť, že to klapne. Tí ostatní, ktorých sa to netýka, si pre zmenu môžu vizualizovať svoju predstavu o bývaní (predstavujte si, po čom túžite, tiež nové samostatné bývanie alebo vylepšenia toho, kde ste…). V práci to tiež vyzerá celkom zdarne, ale len do chvíle, kým si pustíte pusu na „špacír“. Preto preventívne mlčte a to hlavne pred šéfom a kolegom/yňou, o ktorých viete, že statočne a pravidelne donášajú. Viac by ste si mali strážiť svoje zdravie, hazardujete s ním, preto to chce trošku viac sebakontroly pri nezdravých návykoch, ktoré si vás dokonale opantali… Pre istotu si skontrolujte všetky pohyby na svojich účtoch, je možné, že sa niekde stala chyba, či už vaším osobným pričinením alebo z iných dôvodov. Neodplašte si osobu, ktorá je vám veľmi blízka, pripustite si každý cit, ktorý k nej prechovávate, nič nezahmlievajte. Totiž, ak pred ňou popriete to, čo v skutočnosti cítite, tak to nemusí dopadnúť dobre. Zdravie – svaly, pohybové ústrojenstvo, čelo (bolestivosť).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pekne sa vám to začína, už od úvodu týždňa budete riešiť vzťahy. Z vlastného záujmu si na nich popracujete a pokúsite sa o ich zocelenie. Záleží vám na tom, aby váš vzťah kvitol a prinášal ovocie. Pôjde vám to ukážkovo. Tých, ktorí však majú tendenciu trošku hazardovať, upozorňujem, aby sa minimálne v tomto období vzdali nezmyselných flirtov a pokusov o vyvolanie akejkoľvek žiarlivosti u partnera. Šťastie k vám privíta v utorok, tento deň bude v niečom špeciálne výnimočný. O niečo viac opatrnosti a pozornosti treba venovať financiám, majte ich pod kontrolou a nedajte sa nikým vyprovokovať na prípadné a hlavne nezmyselné stávky. Vo vašom okruhu priateľov zavládne akési zvláštne ticho, visia nad vami všetkými nevypovedané veci, chce to väčšiu dávku úprimnosti. Nezmyselné „ofučiavanie“ sa nikam nevedie, postavte sa k tomu zodpovedne a všetko si pekne vysvetlite, bola by škoda, keby sa po toľkých rokoch nejaké putá pretrhli. Sú to malichernosti, ktoré sa vždy dajú dať na poriadok. V oblasti práce nastávajú zmeny, čo znamená, že tí, ktorí sú nezamestnaní alebo majú problém s prácou, v tomto týždni majú vysokú šancu nájsť vyhovujúcu prácu, ktorá by im priniesla uspokojenie. Zamestnaní sa budú pohrávať s myšlienkou prípadnej zmeny, v tomto prípade sa naozaj neunáhlite, ešte neprišiel ten správny čas, teraz by ste si dosť výrazne ublížili. Vo všetkom, vždy a všade konajte s láskou, vráti sa vám to. Zdravie – čelo, hlava, oči.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Zvláštne vrtochy si sadnú hlavne na ženskú časť – budete vymýšľať, špekulovať, prehodnocovať a hlavne kombinovať. Budete veľmi nespokojné s vysokou tendenciou do všetkého nezmyselne rýpať, čo vám môže priniesť iba problémy. Preto sa pokúste mať pod kontrolou svoje stavy, inak rozpútate nejednu slovnú vojnu. V partnerstvách ste vo všeobecnosti všetci nastolili obdobie mlčania. Pre tých, ktorí to tak cítili, je to prínosný stav, pre tú druhú časť, ktorá tento stav privodila cez problémy a pletky, platí, že by ho mali veľmi rýchlo napraviť. V prípade, že tak neurobíte, obdobie mlčania sa predĺži na nezmyselne dlhý a hlavne nepotrebný čas. V práci sa cítite pomerne isto, preto sa to bude odrážať aj na vašom prístupe k nej. Všetko odkladáte, presúvate s tým, že to má čas, no opak je pravdou, dajte si pozor, aby sa vám toho nenakopilo viac, než ste schopní za deň spracovať a spraviť. Nespite na vavrínoch a pekne všetko robte postupne a svedomito. O trošku viac vám dajú zabrať aj deti, ich správanie sa vám vymyká spod kontroly. Keď pristúpite k riešeniu, pokúste sa vynechať nadávky, krik a prípadné návaly zúrivosti. Odľahčenie príde spolu s piatkom a skvelým nápadom podniknúť nejakú akciu, v pohode choďte do toho. Ešte jedno upozornenie, týka sa úradných vecí – nezabudli ste náhodou na niečo? Zdravie – žihľavka a celá oblasť úst.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Vaša prípadná nekoordinovanosť a splašenosť v konaní, rečiach a samotnom prezente bude v tomto týždni pre okolie a najbližších priam nestráviteľná, radšej to vymeňte za triezvosť a sústredenosť, ktorá sa vám veru zíde. Láska vám dýcha na krk a vy ste z toho priam vo vytržení. Budete síce pociťovať spokojnosť a vyrovnanosť, no vaše správanie, ako som opísala vyššie, ani zďaleka tomu nebude nasvedčovať. Nepokazte si to manierami, ktorým budete prepadať, pekne si udržujte, či už vo vzťahu alebo v správaní, pokojnú líniu, ktorú cítite, stačí to preniesť len zvnútra do reality. Určite sa vám to podarí, potom vám dni prinesú krásne zážitky, príjemné pocity a uspokojenie, ktoré vám vždy akosi chýbalo. V práci budete mať tiež tendenciu protirečiť šéfstvu alebo minimálne nevedomky nemiestne žartovať, v týchto dňoch to však bude bez pochopenia a tým si tiež môžete pekne „prihriať“. Takže všetko sa stále orientuje na vaše správanie a prezent a to všade, preto pre vás jednoznačne pre tento týždeň vyplýva, že bude potrebná dávka sebakontroly, vydržte to. Uzdu všetkému môžete popustiť v pohodlí domova medzi štyrmi stenami, ale pre istotu, keď budete sami – zatancujte si, vykričte sa, poplačte si, urobte všetko, čo ste v spoločnosti museli dusiť – vypusťte ventil. Domáce práce sa vám tiež akosi začali kopiť, dajte to do poriadku, inak vás to dostihne (nečakaná návšteva, „nestíhačky“, nervozita a pod.). Zdravie – aromaterapia, bylinky, čaje.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Ste pomerne horliví a nabudení, čo je super a preto je vhodné tento fakt pretaviť do výsledkov. Všetko vám pôjde od ruky a vybavíte, dá sa povedať, aj nemožné. V podstate pre vás nebudú zatvorené žiadne dvere, všade budete vypočutí a krásne dotiahnete do konca každú svoju myšlienku. Waw, všetko je dobré – priatelia si vás nebudú vedieť vynachváliť, peniažky sa budú k vám priam samé kotúľať a v láske vás čaká úplné citové maximum. Tvorte, riešte, vyrábajte, nápady si pekne zapisujte, využite tento čas, ktorý vám ponúka naozaj z každého súdka všetko, po čom túžite. Platí to aj pre tých, ktorí pociťujú vo vymenovaných sférach deficit. Nemáte lásku? Otvorte oči a uvidíte ju. Nemáte prácu? Zalistujte si v novinách alebo prebrázdite internet, počúvajte a ani nebudete vedieť, ako vám to správne hneď padne do očí, či uší. Nemáte priateľov? Zoznámenie so zaujímavým človekom je za dverami a hneď sa na to nabalia iní, vaši budúci priatelia. Všetko je možné, stačí len veriť, neschovávať sa, nebáť sa a chodiť po svete s otvorenými očami a srdiečkom. Tí, ktorí budú frflať a utápať sa v tom, že aj tak sa to nestane, že je to o svete,
v ktorom žijeme… „budiž“- máte to mať, ale keď si nechcete vy sami dať šancu na to, aby ste boli šťastní, ako vám ju nasilu môže pretlačiť svet, ľudia a všetci, ktorí o vás ako o človeka a osobnosť stoja? Každopádne skvelý týždeň… Zdravie – odľahčená a vyvážená strava.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Stále sa neviete zmieriť s tým, že je v podstate už po lete, myšlienkami stále blúdite po slnkom zaliatej krajine, pláži, či turistických chodníkoch. Vaše túžby budú tak neoblomné, že sa rozhodnete spraviť si pár dní voľna a niekam vyraziť, vyraziť za dobrodružstvom, oddychom, pokojom, či čistým relaxom. V tomto smere máte cesty otvorené, ak si svoje myšlienky nenecháte len pre seba, zistíte, že sa niekto chytí a bude vám chcieť robiť na tomto výlete spoločnosť, či už „na pár“ alebo vo väčšom počte. Máte možnosť zažiť niečo veľmi príjemné. V práci sa môžu mihnúť nové tváre, ale o tom, že sa niekto hľadá, ste predsa vedeli, preto si prípadnú žiarlivosť nechajte len pre seba a niekde v úzadí sa ju pokúste umlčať a skrotiť, ak ju vypustíte von, postaráte sa o menšiu osobnú blamáž. Napriek tomu, že sa o tom len šuškalo, teraz to pomaly, ale isto, bude nahlas vypovedané, vzťah vo vašej bližšej, či širšej rodine alebo okruhu známych (netýka sa to vás osobne) sa naozaj rozpadá. Nevyčítajte si to. Ako priateľ, či známy, týchto osôb ste urobili, čo ste mohli (počúvali ste, radili ste, snažili ste sa), je to len čisto ich rozhodnutie. Váš osobný vzťah je v poriadku, sem-tam s nádychom ponorkovej choroby, ale to je prirodzené, nič katastrofálne sa nekoná. Ak sa zahrávate s myšlienkou na prírastok do rodiny, otvorene sa o tom s partnerom/kou porozprávajte a vypočujte si aj druhú stranu – v tomto smere neklamte. Zdravie – hlava (bolesť, tlak, pocit preplnenia, závraty, „oťapenosť“).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Ovládne vás silná chuť mať všetko a všetkých pod kontrolou. Fajn, ale položte si otázku: „Som pod kontrolou ja sám?“ Správne, sami nad sebou nemáte kontrolu a chcete ju mať nad inými? OK. Je síce otázne, či vám to podľa vašich predstáv dovolia, ale na druhej strane je správne, keď začnete najskôr od seba. Niekto príde so zvláštnou prosbou a tak sa stane, že na nejaký čas sa stane váš domov domovom aj niekoho iného – pomôžete človeku v núdzi, prípadne jeho existencia pod vašou strechou bude mať iné príčiny, no buďte na to pripravení. Váš veľmi blízky človek vám oznámi krásnu novinku a síce, že je v tom až po uši, síce s doširoka otvorenými očami a ešte nižšie padnutou sánkou mu/jej to odobríte a tým sa vytvorí priestor na perfektnú, súkromnejšiu oslavu a debaty. Vaše súkromie je trošku rozhádzané a to aj časovo, aj pocitovo. Nič nestíhate a máte úplný pocit akejsi vnútornej vyprahnutosti. Strach, že ste vo všeobecnosti prestali cítiť, je neopodstatnený, berte to len ako obdobie, kde sa vám toho nakopilo viac než dosť a tak je logické, že ste lásku, romantiku, snenie, či priateľov odsunuli na chvíľočku bokom. V prípade voľna si doprajte veľa oddychu, ktorý vás znovu postaví na nohy a hodí do pohotovostného režimu, potrebujete to ako soľ. Celý týždeň je pre vás v znamení plodnosti a zmien. Zdravie – doprajte si ticho a pokoj (stres).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist