www.elenn-okienko.sk

06. 07. – 12. 07. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Budete v sebe krotiť menšie zrnká závisti. V určitom bode sa totiž začnete porovnávať s inými, podľa vás, úspešnejšími ľuďmi. Budete vnímať ich kariéru, finančné úspechy, či ich okaté prezentovanie sa na verejnosti. Tu niekde sa začne objavovať menšia závisť a aj samotné podceňovanie sa. Budete sa presviedčať, že ste skúsili všetko možné a aj tak to neklaplo. Dajte si pohov, nezabúdajte na základný fakt, že vidíme to, čo chceme vidieť, aj keď je pravda častokrát úplne iná. Celý problém je v tom, že sa cítite mizerne a začali ste sa dobrovoľne bičovať a vyhadzovať si na oči svoju vlastnú neúspešnosť, čo nie je pravda. Keď sa vám podarí túto osobnostnú peripetiu zvládnuť, môžete sa sústrediť na fakt, že prichádza obdobie ideálne na úročenie peniažkov a na ich získanie. Okrem toho, nepodceňujte žiadne informácie a správy, ktoré vám budú posunuté alebo priamo adresované. Zdravie – žalúdok (problémy s príjmom potravy).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Už v tomto období sa vám odkryjú a objasnia všetky náležitosti prepojené s láskou. Dostanete jasné odpovede, vrátane znamení, podľa ktorých sa môžete riadiť. Je dôležité, aby ste k sebe boli úprimní a otvorení, lebo akonáhle sami seba v niečom oklamete, dostanete červenú. Prejaví sa to hlavne vaším celkovým „zamrznutím“. Trochu vás potrápi fakt, že s priateľmi si, podľa vás, rozumiete čoraz viac menej, čo nie je pravda, to len vy sa viac uzatvárate. Zároveň pocítite silu komandovania, riadenia a ovplyvňovania pomerne silnej osoby (nedajte sa oklamať jemnosťou žien). Vy však máte to šťastie, že oplývate prirodzenou schopnosťou tieto nálety bravúrne odrážať bez akejkoľvek ujmy. Nezabudnite si povybavovať dlhšie odkladané úradné záležitosti. Príliš veľké a veľkolepé veci v tomto týždni neplánujte, nevyšlo by vám to podľa svojich predstáv. Zdravie – tlak, celý tráviaci trakt.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

V práci a inej spoločnosti si dajte pozor na podrezaný, ostrý jazyk kolegu/yne, kamaráta/ky, ako aj nemiestne poznámky, pričom nepriamo-priame útoky, či dokonca obviňovania, môžu viesť k poriadnej konfrontácii a slovnej prestrelke. Cítite to správne a je fakt, že prstom na vás nie je ukazované len tak náhodou, žeby žiarlivosť alebo tichý boj o rovnakého muža/ženu? Nuž, súperenie a nevraživosť má x podôb, vy však tie neférové, netaktné a hlavne nepekné prejavy nechajte bokom, druhá strana sa o svoje poníženie, vďaka nevhodne voleným postojom a prezentu, postará dokonale sama, čím sa potopí. Hádajte, kto bude potom stáť na víťaznej priečke? Presne tak – vy! A to nemusíte urobiť vôbec nič, iba si zachovať svoju tvár, aby ste boli sami sebou, to zaboduje u každého. Váš osobnostný kredit bude pekne stúpať. Ak si vyberiete cestu boja, potopíte sa navzájom – niet víťazov, ani porazených, obaja odídete s dlhým nosom v závoji hanby. Vo všeobecnosti budete v sebe objavovať vnútornú univerzálnu pokoru a lásku. Zdravie – ďasná, jazyk, pery.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Môžete sa zamilovať rýchlosťou svetla, bude stačiť jediný pohľad, dotyk, gesto a ste tam! Leto si s našou fantáziou zahráva a vy nebudete výnimkou, je to len na vašom uvážení, či sa dáte zlákať na cestičky s príchuťou vášne a romantiky. Tentokrát sa to môže stať aj zadaným, v tom prípade buďte nanajvýš opatrní a každučký krok zvážte. Mimo toho sa všetci Raci ocitnú v silnej pozícii umožňujúcej rast, dosiahnutie úspechu a nadobudnutie sily. Vaše sebavedomie rapídne stúpne, prejav bude istejší, pre okolie vábivejší a preto sa stanete objektom zasypávaným pochvalami, pohľadmi, či dokonca vyjadreniami úcty. Len pozor, aby ste nezaspali na vavrínoch a aby do popredia nevystúpilo ego, to už nie je žiaduce. Ku koncu týždňa – štvrtok, piatok – vás prepadne silná túžba konať… (nie je zadefinované, v akom smere), čo bude vyplývať zo správy týkajúcej sa, či už vašej rodiny alebo priateľov. Peniaze nezmyselne nerozhadzujte. Zdravie – oblasť čela (tretie oko, prebúdzanie intuície), celá hlava.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Milujete tajomnosť? Tak si prídete na svoje. Všetko bude pre vás a vaše oči akoby pokryté jemným závojom, ktorý vám neumožní vidieť veci a osoby jasne a zreteľne. Ocitnete sa v situáciách plných detskej zvedavosti, tajuplnej romantiky, nepriamych vyznaní, nesmelých dotykov. Užite si to, vychutnajte si to a nabite sa do poslednej bunky vášho tela krásnou, čistou energiou, ktorá vás bude sprevádzať ešte poriadne dlhý čas po týchto zážitkoch. V domácnostiach sa snažte nastoliť pokoj, mier a potrebnú pohodu. Ste na ceste zjemnenia, vaše hrubšie črty, ktoré vám zvykli robiť neplechu, sa okresávajú a do popredia sa derie ladnosť, jemnosť a čistá vnútorná sila. Trošku si síce aj zabojujete, ale nebude to nič hrozné, budete „vytáčať“ sami seba, vrásky vám bude robiť každá zdanlivo banálna a hlavne neriešiteľná situácia. Sami si budete klásť otázky a tlačiť sa do odpovedí, pristupujte k sebe s láskou a menšou náročnosťou. Zdravie – zapúchanie nôh a celého tela.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Nesnažte sa všetko v živote riadiť sami. Nechajte niečo aj na osud, či náhody, aj keď si myslím, že nič nie je náhoda :). Nemôžete mať pod kontrolou predsa úplne všetko. Dá sa to vôbec? Sami viete, že vám to v podstate ani nevyhovuje, zbavte sa tendencie mať na všetko dosah. Keď prestanete očakávať a v duchu tlačiť na všetko, čo sa vám doteraz nepodarilo, až vtedy sa začnú diať „veci“. Koleso sa roztočí a vám bude postupne nadelené všetko, po čom vám srdce prahne. Dobre viete, že nič sa nedá uponáhľať a ak sa to náhodou podarí, konce bývajú obvykle bez očakávaného happy endu.  Pripravte sa na to, že v práci budete o čosi viac zavalení povinnosťami a zároveň budete vytiahnutí na cestu, nákupy, či výlet, s ktorým nie ste príliš stotožnení. Dávajte si pozor na roztržitosť a znechutenie, vďaka čomu môžete stratiť alebo niekde zabudnúť peniažky, doklady alebo inú osobnú vec. Veľa práce máte aj v domácnosti, napriek tomu to príliš v týchto teplách s aktivitou nepreháňajte. Zdravie – pozor na pruh, slepé črevo (skupina pociťujúca problém už v minulosti), vyrážky.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Nedajte sa odradiť žiadnym neúspechom, nateraz ste sa ocitli v menšej búrke a pre mraky nevidíte slnko, ale ono tam je. Náročné a zložité veci nevybavujte, radšej zvoľte voľnejšie tempo. Prospešnejšie bude, keď nahodíte mierny lážo-plážo systém, pretože akákoľvek námaha, ani snaženie sa, neprinesie očakávaný úspech. Práve naopak, budete sklamaní o to viac, že ste pre to spravili maximum. Niektoré záležitosti si jednoducho vyžadujú správnu hodinu, deň, týždeň. Ten váš čas využite na oddych a príjemnú zábavu. Môžem vám prezradiť, že tam niekde v diaľke sa črtá buď povýšenie, očakávaná zmena pozície, pracoviska alebo dokonca úplná zmena práce. V súkromí príliš netlačte na svoje polovičky, jediné, čo docielite, je to, že hodia „spiatočku“ a na čas sa uväznia vo veži, a to bez vás. Nezadaní by si konečne mali v sebe ujasniť, akého partnera/ku vlastne hľadajú, sú totiž vo všeobecnosti považovaní za náročných. Zdravie – krk (máte na očiach klapky – vidíte len to, čo chcete a čo vám  vyhovuje).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Boli ste nepekne oklamaní a začínate v sebe živiť pocit hnevu a kuť pomstu? Uvedomte si, že to nie je riešenie, ešte viac si ublížite myšlienkami, že bola voči vám spáchaná krivda, veď nech si žije, ako chce, človek, ktorý sa o to postaral. Obrazne povedané, nešpiňte si ruky len pre zaslepenú zlosť, vnútorne by sa to ťahalo s vami dlhý čas. Nefunkčnejšie vzťahy budú na spadnutie, nie sú vylúčené pomerne rýchle a dokonca bezbolestné (na úrovni zloby, výčitiek, priekov, nie spomienok a rán, ktoré vždy zostávajú) rozchody. Úplným paradoxom je, že nezadaní sa budú pohrávať s myšlienkou vrátiť sa k svojmu bývalému partnerovi/ke, môže to vyjsť, ale musíte si uvedomiť, že žiadneho človeka neprerobíte a cielene nezmeníte (to dokáže iba on sám a z vlastného rozhodnutia). Ak ste si toho vedomí, tak to v pohode skúste. Pomaličky sa vám začína rozbiehať kariéra, keď budete trpezliví a konať čisto, budú sa vám otvárať obzory a môžete sa tešiť na to, že prerazíte. Zdravie – infekčné ochorenia (pozor pri väčších davoch).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

No vážne, vás zastaviť je priam nemožné, ste ako neriadená strela. Akonáhle sa niečoho chytíte , idete si za tým hlava-nehlava, pričom neexistujú žiadne prekážky a ste schopní prekonávať aj svoje hranice a možnosti. No povedzte, kedy je ideálnejší čas na pribrzdenie, ak nie leto? Naozaj, zvoľte voľnejšie tempo, kochajte sa okolím a tým, čo sa v ňom deje, lebo pri tomto štýle vám napriek tomu, že ste všade, všetko uniká. Už vás počujem – zvoľním, potom keď… nuž, ako myslíte, uvedomte si, že žijeme len raz a vy chcete prežívať naraz všetko a všade bez toho, aby ste si to stihli vôbec vychutnať a precítiť. V partnerstvách poriadne zahrmí, bude sa za tým ukrývať nedorozumenie, tak sa snažte rozprávať zreteľne, zrozumiteľne a priamo bez rôznych náznakov. V práci vám bude niekto stáť za chrbtom a sledovať vás, preto si dávajte pozor, čo pred kým robíte a hovoríte. V prípade situácií, ktoré môžu priniesť kontrolu, dvíham prst (maródka, najvyšší nadriadení, inšpekcia a pod.). Zdravie – oči (prievan, nafúkanie nečistôt, treba nosiť ochranné okuliare pri rizikovejších úkonoch a pod.).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Účelové ovplyvňovanie iných nie je príliš fér, preto to nerobte ani vy! Komunikujte s opačnou stranou tak, akoby ste chceli, aby sa komunikovalo s vami. Uvedomte si, že ste vo viacerých prípadoch ľuďmi trošku manipulovali, dokonca ste ich mierne vydierali. Dajte si na to pozor, lebo všetko sa nám vracia, nielen to dobré, ale aj to zlé, tak sa nečudujte, že ste sa v podobnej pasci ocitli aj vy. Máte to na ponaučenie s poriadne horkou príchuťou. Dostali ste poriadne „zrkadlo“, poučte sa z toho a viac to nerozmazávajte. Rodičia sa zapotia pri vymýšľaní programu pre svoje znudené a aj náročné ratolesti, skúste do toho zapojiť aj svojich priateľov, či známych, ktorí vám radi vyjdú v ústrety a to bez toho, aby niečo očakávali na oplátku. Aj v tomto prípade zistíte, že máte okolo seba skvelých ľudí, ktorí si vaše správanie niekedy naozaj nezaslúžia. Pre všetkých spoločne platí, aby ste v oblasti lásky konali vždy s citom a nehou, nikoho neťahajte za nos, opačnú stranu to veľmi bolí. Zdravie – alergické reakcie.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Nehrajte sa na niečo viac, než v skutočnosti ste. Chce to viac pokory, s ňou pôjde všetko ľahšie. Plánovanie dovoleniek vrcholí a vy nie ste výnimkou. Menší problém nastane v tom, že sa s polovičkou, deťmi, či priateľmi nezhodnete na termíne alebo priamo na destinácii. Je jedno, či sa jedná o zahraničie alebo naše krásne Slovensko, budete si stoj, čo stoj presadzovať svoje, aj keď budete jednoznačne prehlasovaní. Prišla chvíľa, aby sa noblesní a vzdorovití Vodnári uchýlili ku kompromisu, alebo jednoducho potešili tých, ktorých majú radi. Táto situácia je jedna z mnohých, ktoré vám stále naznačujú, že ste tvrdohlaví a tak trochu sebeckí a to v podstate neustále. Popremýšľajte o tom a pokúste sa s tým niečo spraviť, určite na to máte, aby ste nepôsobili ako nervózni „vydupávači“ svojich názorov a predstáv. Pri letných láskach konajte opatrnejšie, hlavne v prípade, ak vás rozdeľuje veľká vzdialenosť, berte to do úvahy. Miernejšie – obmedzujúcejšie prepuknutie zdravotných pletiek. Zdravie – nervozita, nezvládnuté emócie.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Ste príliš „ukecaní“, niekedy to preháňate (nájde sa samozrejme aj pár výnimiek – mĺkvych rybičiek) a okolie tým mierne otravujete. Buďte zhovievaví, predvídaví a v správnom čase sa naučte stíchnuť alebo mlčať. Niekedy je vás všade veľa, aj keď si to neuvedomujete, nemyslím to zle, berte to skôr ako menšie napomenutie, aby ste sa viac kontrolovali v situáciách, ktoré si to vyžadujú. Šťastie k vám príde už okolo utorku, v plnej „úderke“ však zasiahne až vo štvrtok. Víkend sa bude niesť v znamení radosti, príjemných prekvapení a lásky. Dajte si trošku pohov od bežných pracovných a domácich povinností, môžete si to dovoliť. Príliš lipnete na svojich deťoch, je to fajn, ale uvedomte si, že niekedy vaše správanie hraničí s komandovaním. Ani vám sa to v detstve nepáčilo, tak prečo si myslíte, že vaše deti sú na tom inak? Stávate sa „ukecanými policajtami“, dobrovoľne sa stresujúcimi, nervujúcimi a oberajúcimi sa o pokoj, pohodu a rovnováhu. Muži Ryby by mali byť v práci opatrnejší, niečo sa na vás „šije“, nejaká „kuleha“, preto pozor na papiere a iné záležitosti. Zdravie – citlivý nos – nádcha, podráždenie, upchatie.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Leave a reply

TOPlist