www.elenn-okienko.sk

04. 05. – 10. 05. 2015

 

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Na menší piedestál vám pomôžu vystúpiť vaše znalosti, ktoré ste pracne získavali. Zručnosť, komunikatívnosť, ako aj samotná znalosť problematiky sa postará o to, aby si vás všimli presne tí, o ktorých stojíte. Preto nie je vylúčená nová pracovná ponuka, či začatie novej spolupráce. Aj v láske sa objasnia nedorozumenia, ktoré vznikli v súvislosti s peniazmi alebo žiarlivosťou. Máte jedinečnú možnosť zaradiť medzi rady svojich priateľov jednu zaujímavú a pre širšiu spoločnosť známu osobu, ktorá vám pomôže pootvoriť nejedny dvere. Tá ostatná cesta bude však na vás. V podstate po tieto dni nebudete v ničom brzdení, vďaka čomu môžete dať rozlet svojej doteraz brzdenej fantázii, ktorá úzko súvisí s kreativitou. Tvorte, vymýšľajte a inovujte vo všetkých sférach svojho života. Zdravie – nervová sústava.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

To, že vás nahnevá niekto blízky, neznamená, že teraz budete frflať komplet na všetkých. Vaša dôvera, všeobecne voči ľuďom, nadobudne klesajúcu tendenciu a vy budete chcieť byť chvíľu sami. Našťastie ešte stále ste obklopení aj tými správnymi ľuďmi, ktorí vám prirodzenou cestou ukážu, že nie všetci sú vypočítaví a nie sú vašimi priateľmi len čisto účelovo. Pravdou je, že kruh priateľov obohacujete svojou vlastnou osobnosťou. Povznesiete sa nad fakt, že ste boli sklamaní a s vervou sa pustíte do toho, čo vás baví najviac (štúdium, čítanie, ručné práce, domáce práce, kariéra a pod.). Veľké upozornenie smeruje k láske. V žiadnom prípade sa s ňou nezahrávajte, dopadli by ste zle a dokonca by ste mohli skončiť na verejnom pranieri. Zdravie – kondička (srdiečko, dýchanie).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Harmonické prvé dni vystrieda smršť nepríjemných situácií, okolností a rozhovorov, v ktorých strede a pod priamou paľbou sa ocitnete. Buďte pripravení, že vaši najbližší vám budú klásť otázky na telo, od čoho sa budú odvíjať vaše ďalšie vzťahy. Preto to máte „nahnuté“ nielen v priateľstvách, ale aj v partnerstvách a na krk vám budú dýchať možné rozchody, odluky a dokonca aj rozvody. Preto sa pokúste zbytočne nevyvolávať konflikty, lebo ani nebudete tušiť ako a všetko sa razom otočí proti vám. „Preklepnite si“ vášho akože „kamaráta“, veď už dlhšie máte pocit, že na vás donáša a účelovo intriguje v kruhu vašich známych. Môže sa za tým ukrývať žiarlivosť a snaha privlastniť si vás iba pre seba. Ak sa to potvrdí, vydiskutujte si to, príde pochopenie a možno vás to dokonca ešte viac spojí. Zdravie – nervozita, zrak.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Všetko bude záležať od vášho postoja a vyjadrení. Máte veľkú možnosť všetko v práci a súkromí korigovať podľa svojich predstáv. Postavte sa za seba, svoje názory, hodnoty, či presvedčenia. Je čas, aby ste vysadli do sedla a pevne sa v ňom usadili, čo znamená, že tento týždeň dostanete do rúk opraty, pomocou ktorých máte jedinečnú možnosť ovplyvňovať svoje smerovanie. Napriek malej konfrontácii so staršou ženou pocítite menšie víťazstvo (nedáte sa), vďaka čomu vaše sebavedomie o čosi stúpne. Od druhej polovice týždňa to budete mať „nahnuté“, potrápia vás hlavne financie, ich nedostatok, či nerozumné hospodárenie. Berte to ako zdvihnutý prst pre budúcnosť a snažte sa o to, aby sa to neopakovalo. Víkend sa bude niesť v duchu rodiny, prečistenia od všetkého negatívneho, ale aj práce, ktorá vás doženie. Zdravie – myšlienky (veľa, fantazijné, katastrofické) vás budú veľmi unavovať – hlava.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Spadnete do akéhosi kola rovnakých situácií. Na vaše znamenie dosť neobvyklým spôsobom prepadnete a uväzníte sa v sieti vlastných myšlienok a sebaobviňovania. Budete mať tendenciu hľadať zmysel v určitých slovách, či konkrétnych okolnostiach. Nie je vylúčené, že sa dostanete na kolená, s čím príde nielen pokora, ale aj prúdy sĺz. Nechajte ich, nech odplavia všetko ťaživé, ničivé a spaľujúce. U niektorých to bude trvať jeden deň, či hodinu, no ostatní sa v tomto stave ocitnú aj na niekoľko dní. Keď sa tento očistný proces ukončí a uzavrie, budete vidieť tak čisto a jasno, že vás to sprvoti poriadne šokuje. Keď sa s tým zžijete, môžete začať s procesom napredovania, pôjdete smerom ku šťastiu, láske a úspechu. Zdravie – žalúdok (resp. 3. čakra).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Už v týchto dňoch zistíte, že sa zmietate medzi rozumom a citom. Je to ťažká situácia, o to viac, ak sa vzťahuje na oblasť lásky, či práce. Trochu vám to dá zabrať, aby ste našli zlatú strednú cestu, no podarí sa vám to pomerne skoro. Potom budete mať vo všetkom jasno a môžete sa pustiť do získavania pracovného úspechu, povýšenia, či zvýšenia platu. Dokonca si ujasníte, čo pre vás nielen partnerská láska, ale láska vo všeobecnosti znamená. Pokiaľ ste rodičmi, mali by ste sa zamerať viac na problémy svojich ratolestí, akosi vám unikajú a zároveň ste si ani nevšimli, ako im to ide v škole a vo vzťahoch k priateľom dolu kopcom. Urobte s tým niečo. Ku koncu týždňa vás čaká nejaký výlet alebo dlhodobejšia návšteva. Budete mať tendenciu vyvolávať konflikty, pokúste sa to ustrážiť. Zdravie – pocit samoty a neprijatia.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Hlboký nádych a očakávajte, čo sa stane. Niekoľko dní máte totiž zastretých, čo znamená, že je pre vás pripraveného veľa a najmä neočakávaného. Buďte v strehu, lebo život prináša nielen pekné „prekvapká“, svoje miesto si tam totiž nájdu práve aj tie negatívne veci a samotné sklamania. Poradím vám, aby ste jednoducho všetko len prijímali, nebojujte s ničím a ani so sebou. V neznáme budete tápať nejaké dva-tri dni, potom sa ako šibnutím čarovného prútika všetko zmení. A už teraz je jasné, že sa máte pripraviť na väčšie množstvo pracovných povinností, krásne voľné chvíle strávené v obkolesení najbližších, či na stretnutie novej lásky. Ten prazvláštny  pocit tápania sa vytratí rovnako rýchlo, ako sa vám usídli na tvári úsmev a v srdci pokoj. Kladiete si otázku, o čom to akože malo byť? Vždy pohotová a na všetko pripravené Váhy pochopia ostatných a ich menšie deficity, či nedostatky, iba ak zažije to, čo prežívajú oni sami. Zdravie – nevoľnosť prepojená na cestovanie, či prudšie pohyby.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Hrdosť vám v tomto období skôr viac uškodí ako pomôže. Vďaka nej totiž veľmi ľahko stratíte človeka, na ktorom vám veľmi záleží. Niekedy je fajn robiť ústupky a kompromisy, aj keď to ide ťažko, aspoň sa o to pokúste. Opatrnosť je na mieste aj pri manipulácii s peniazmi, príliš si na nich zakladáte a to je aj hlavný dôvod, prečo o ne môžete tak rýchlo prísť. V partnerstvách je dôležité, aby ste počúvali a hlavne sledovali, čo sa vám snaží vaša drahá „polovička“ naznačiť, deje sa tak už dlhší čas. Ak chcete, aby to bolo na poriadku, neignorujte tieto dymové a stále naliehavejšie signály. Buďte realistickí a priznajte si, že nejaký problém tu figuruje už nejeden deň, to len vy sa ho snažíte zamiesť pod koberec, hoci určite viete, že to nie je správne. Zdravie – kožné problémy.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Pre okolie pôsobíte príliš tajomne, je otázkou, či je to váš zámer, alebo ste si na seba nabalili takto pôsobiace energie. Je vám hádam jasné, že s týmto vyžarovaním veľa ľudí k svojej osobe nepritiahnete, práve naopak, budete vzbudzovať akýsi zvláštny rešpekt. Pokiaľ ste teda hľadali dôvod, prečo sa vám ľudia zrazu vyhýbajú, resp. s vami nekomunikujú, práve ste ho našli. Tieto energie preseknete hlavne úsmevom a otvoreným srdcom. Potom si pritiahnete fantastickú náladu a spolu s ňou aj vám chýbajúcich ľudí. V práci si svoje nápady strážte, pokiaľ ich nepredostriete na správnych miestach, radšej o nich pomlčte, inak sa pri vás buď niekto priživí, alebo vám vaše plány rovno zmarí. V partnerstve sa pokúste niečo spraviť so stagnáciou a stereotypom. Zdravie – hrdlo.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

U vás bude stúpať nedôverčivosť, budete sa cítiť ustráchane a bojazlivo. Doteraz ste si sebou boli tak istí, že ste nepoznali ani obavy, ani žiadne emócie súvisiace s možným zlyhaním. Práve preto si ich v tomto týždni trošku užijete. Vďaka tomu rýchlejšie popracujete aj na svojej empatii, ktorá vám dosť chýbala a z času na čas ste to mali svojimi priateľmi a známymi vyčítané v rovine, že ich nechápete a nedokážete sa vžiť do toho, čo cítia. Teraz sa to však zmení a budete ich schopní viac precítiť vďaka tomu, čo zažijete na vlastnej koži. Vo všeobecnosti sa neunáhlite a nehádžte flintu do žita, či už pri jednotlivých ľuďoch, vzťahoch alebo snoch. Nevzdávajte sa a neukončite nič iba z rozmaru alebo len preto, že v tom nateraz nevidíte zmysel. Neboli by to najlepšie rozhodnutia. Zdravie – ramená, zápästia.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vaša rodina bude mať tendenciu zgustnúť si na vás. Budete počúvať ich predstavy o tom, ako by ste mali žiť a čo sa od vás očakáva. Vypočujte si to a nad tým, čo uznáte za vhodné, popremýšľajte, aspoň očami iných uvidíte, akými potenciálmi disponujete. Niektoré ich rady a nápady budú stáť skutočne za zváženie. Poletujúce iskry medzi vami a vaším kamarátom/kou začnú naberať konkrétnejšie kontúry, preto sa nevylučuje pokus o začiatok nového vzťahu. Tí, ktorí si prešli „láskybôľom“ a sklamaním, dajte si „na čas“ (nič neunáhlite), pretože vaše myšlienky ešte stále skĺzavajú do vzťahu, ktorý síce už pominul, ale vás, napriek tomu, ešte stále drží. V ničom sa neklamte a radšej konajte podľa svojich pocitov, je to zaručená cesta, na ktorej neublížite ani sebe  ani iným. Zdravie – detox, očistná kúra.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Napriek tomu, že sa vám do cesty postaví viacero prekážok, dokážete každý deň zvládať priam ukážkovo. Prekonáte sami seba, napriek tomu, že sa budete cítiť zamrznutí. Tu sa odhalí vaša priebojnosť a chcenie veci meniť. Máte silu prelomiť všetky ľady, ktoré vznikli zo strany Univerza, či vás samotných, alebo aj iných ľudí. Vaša cieľavedomosť vás posunie v každej oblasti – v práci, láske a aj v sebapoznávaní. Máte našliapnuté na skvelú kariéru s tým, že bude ocenená vaša osobnosť, preto nezaháľajte a vyťažte zo seba svoje maximum. Niektorí z vás sa stretnú s tým, že budú musieť v spoločnosti, prioritne pred rodinou a najbližšími priateľmi, obhajovať svojho partnera/ku, ktorý/á sa podľa nich poslednú dobu zmenil/a k horšiemu. Ak tento pocit s nimi zdieľate, položte si otázku, prečo sa tak stalo, následne ju adresujte osobe, ktorej sa to týka. Zistíte, že aj vy máte na tom svoj podiel. Zdravie – srdce, ale na úrovni pocitov, nie bolestí.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

Leave a reply

TOPlist