www.elenn-okienko.sk

04. 01. – 10. 01. 2016

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Zavrite na chvíľku oči, čo vidíte? Zadefinujte si to. Potom si položte otázku, či ste videli realitu, vašu túžbu alebo to, čo v skutočnosti chcete. Keď si na to odpoviete, že ste videli to, po čom túžite, niet o čom, choďte si za tým. Kedy inokedy, keď nie teraz. Rýchlosť, ktorú ste vo všeobecnosti nabrali, je obdivuhodná, ale pozor na ňu, rovnako ako vyvoláva adrenalín a je fascinujúca, môže byť aj zradná. Takže v tomto prípade je potrebné, aby ste v rámci prevencie mali ruku stále položenú na brzde. „Pochutiny“, ktoré vám život pripraví už v tomto týždni, budú mať naozaj rôznu príchuť, čo sa bude odzrkadľovať aj na vašich podobne zmiešaných pocitoch. Všetko má svoje správne načasovanie a vy ho budete musieť vycítiť. Príkladným správaním a postojmi budete iným ukazovať ako správne na to. Pri manipulácii s osobnými vecami, najmä vzácnymi, pozor na ich poškodenie, či stratu. Peniažky boli, sú a budú, takže aj v prípade, že pocítite ich nedostatok, je to len dočasné. Zdravie – nosná prepážka, dýchanie, pískanie v nose, pocit plného nosu, upchatie.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Chodíte po svete a nasávate jeho vône, vnímate a starostlivo si zaznamenávate všetko, čo pokladáte za dôležité, teraz prišiel čas, kedy niektoré z týchto múdrostí môžete využiť vo svoj prospech. Starostlivo dbajte na to, čo a kde pre prospech veci poviete, je dôležité vypustiť správnu vec v správny čas s výsledkom želaného efektu. Nič si nenechávajte na poslednú chvíľu a všetko potrebné riešte priebežne, aby ste nezostali niekde pozadu. Rozlišovať, čo je pre vás prospešné a naopak, čo vás ťahá dolu, bude v tomto období veľmi dôležité a podľa toho sa aj zariaďte. Niekto sa vám pokúsi urobiť prednášku, ktorá vám pôjde poriadne na nervy, ale z úcty k tomu človeku zatnite zuby a snažte sa to nejako vydržať a prehrýzť. Pristihnete sa pri tom, ako sa zahrávate s myšlienkou nastolenia zmeny v ľúbostnom vzťahu. Buď prelomíte samotu a niekoho si pustíte k telu alebo naopak, budete prehodnocovať aktuálny vzťah, kde by ste sa nemali uponáhľať. Zdravie – oblasť lopatiek, pozor na správne držanie tela.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Je zaujímavé, ako ste sa upokojili, už vás nevytočí nič, čo vás predtým privádzalo priam do šialenej vývrtky. Pochopili ste, že je zbytočné mrhať svojou energiou a ešte viac si ničiť svoje hlasivky prázdnom. Pokúste sa na sebe pracovať naďalej a snažte sa v tejto rovine zmýšľania a aj samotného konania udržať čo najdlhšie. Podpichovanie, s ktorým sa stretnete, berte s humorom, schuti sa na tom zasmejte a neprikladajte tomu veľký význam. Spravte si „srandu“ aj sami zo seba, veď aj to je súčasťou života. Pri manipulácii a obsluhovaní mechanizmov, či rôznych zariadení pozor na menšie zranenia, ktoré by vás rozladili a sú v podstate výsledkom vašej nepozornosti alebo naopak nástojčivosti. Z čoho vychádza a je zrejmé, v ničom sa neponáhľajte a netlačte na pílu. V rámci vzťahu sa vám môže zamotať hlava z niekoho tretieho, nebudete vedieť, či dotyčný(á), je prirodzene v prejavoch taký(á) ako vidíte, cítite a vnímate alebo to máte brať za nadbiehanie vám. Pozor, aby ste hlavou nechceli vidieť to, čo nie je skutočnosťou. Zdravie – oblasť krku (hrdlo, krčná chrbtica, uzliny).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Láska má veľkú silu a moc, presvedčíte sa o tom v prepojení na vlastné zistenia, skúsenosti, ako aj to, čo sa vám bude od vašej polovičky dostávať. Rovnako je potrebné, aby ste si túto vzácnosť zobrali za svoju a pokúsili sa na láske pracovať, nikdy ju nepodceňujte a pokiaľ je možné, zoceľujte ju. Už okolo štvrtka sa k vám dostane správa, ktorá sa postará o menšie udivenie, no v závere bude prospešná a úsmevná. Menší rozpor, s ktorým sa stretnete, bude súvisieť s niekým vám veľmi blízkym, nebudete si to vedieť vysvetliť a tak príde stav, v ktorom budete mať tendenciu na tohto človeka zanevrieť, nevylučuje sa ani niekto z rodinného kruhu. V tomto prípade ukážte svoju veľkosť a snažte sa spraviť všetko preto, aby ste v sebe zlosť, hnev a prípadné odvrhnutie zažehnali. Jedinými, komu by ste tým totiž ublížili a koho by ste potrestali, ste vy sami a to naozaj nemáte za potreby. Pomocnú ruku vám podá niekto, o kom by ste to nikdy netvrdili. Zdravie – svaly.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Dajte šancu sami sebe a pustite uzdu svojej fantázii, ktorá vám môže ukázať veci, pohľady a možnosti, ktoré sú pre nás ostatných neviditeľnými. Použite a využite svoj vlastný potenciál na to, aby ste úspešne prišli do cieľa, ktorý ste si sami určili. V podstate existujú len tie hranice a prekážky, ktoré ste si sami vo svojej mysli vytvorili. Síce bude potrebné, aby ste na čas pustili a popustili zo svojich priorít, ale to len preto, aby sa vám otvorili nové dimenzie už spomínaného videnia. Jedine čas ukáže a preukáže, kto ste, kým ste a kam máte ísť. Pri každodenných činnostiach si uvedomíte, že ste to a tým, kým chcete byť. Sami si vytvárate s pomocou vyšších síl svoju budúcnosť a vlastne aj dnešok a to vrátane času, kedy tieto riadky čítate. Pri pohybovaní sa buďte viac opatrní a vnímajte dianie okolo seba, aby ste predišli nejakému menšiemu „karambolu“, či dá sa povedať akémusi nevysvetliteľnému „prešľapu“. Rozhodnosť, ktorej nositeľmi ste boli, sa na čas uspí, bude to pre vaše dobro, čím budete donútení prehodnocovať a analyzovať, čo ste nezvykli robievať. Vzťahy sa usporiadajú spôsobom, ktorému nebudete rozumieť, nechajte tomu voľný priebeh. Zdravie – zápästia, ruky.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Roztržitosť si teraz nemôžete dovoliť ani na chvíľu, inak sa ocitnete v „úzkych“, budete zahnaní do kúta a tam si už veľmi neporadíte. Naopak, bude potrebné, aby ste sa obrnili odvahou a silou. Nič nie je nezvládnuteľné a neprekonateľné, len si musíte veriť, zdravo veriť. Viera je niečo, čo by malo byť vašou prirodzenou súčasťou, je to devíza, ktorá vám nedovolí padnúť na kolená, aj keby ste k tomu boli nútení. Keď sa tak stane a vy padnete, zostane vám ešte niečo, vaša prirodzená, ľudská hrdosť. Roztopašnícky sa na čas uzavriete do sveta čistoty, radosti, rodiny a všetkého, čo vám prinesie uspokojenie. Ponáhľať sa nemusíte nikam, čas bude bežať pre iných, nie pre vás, preto všetko potrebné vyriešite pomerne rýchlo a bez akýchkoľvek rizík. V práci to chce trochu opatrnosti v previazaní na nie príliš lojálnych kolegov, buďte v strehu. V míňaní peniažkov sa kroťte, inak sa „rozšupnete“ viac, než by ste chceli. Zdravie – uši.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pocit prázdna, ktorý si vás opantá, bude pomerne intenzívny a bude vás ťahať dolu, ale vy sa nedáte, nepoddáte sa mu a slávnostne nad ním zvíťazíte. Nemôžete si dovoliť stať sa jeho väzňom na dlhší čas, inak zostanete za mrežami tohto pocitu na pomerne dlhú dobu, čo si dovoliť nemôžete. Nič nie je nemožné a platí to aj pre vás, stačí len poprosiť, veriť a zdravo bez prímesí negativizmu chcieť. Ďakujte za všetko, za každú príležitosť a možnosť, ktorá vám bude ponúknutá. Keď som to už nadškrtla, príde novinka, ktorej keď sa chytíte zaručene nezlyháte. Máte možnosť napredovať, zdokonaľovať sa a a spolu s tým sa aj zviditeľňovať. Rovnako ako každý rébus má svoje riešenie, riešenie má aj každá situácia, v ktorej sa ocitnete, chce to len trochu koncentrácie, intuície a v tomto prípade aj rozumu, lebo len ním účelovo môžete znovu odkázať na silu svojich pocitov. Ideálny čas sa otvára aj na nové začiatky, čo sa vzťahuje aj na založenie rodiny, či podporu jej sily. Zdravie – kostrč, močový mechúr, chrbtica.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Nič si nevydupávajte nasilu, lebo o čo viac budete dupať, o to viac sa budete vzďaľovať tomu, po čom v skutočnosti túžite. Niekedy pomôže, ak si zložitejšie záležitosti trošku odľahčíte, čo zasa pomôže tomu, aby ste sa na veci pozerali iným pohľadom. Pred tým, než vyslovíte svoje definitívne rozhodnutie, je potrebné, aby ste ho vyslovili zo skutočného presvedčenia bez vplyvu svojej vlastnej hrdosti, či iných nevhodných faktorov. Láska, ktorá sa pri vás vlastne len potácala a neochutnali ste jej plnú intenzitu teraz, v náväznosti na ďalšie obdobie pri vás naozaj zakotví. Áno, čítate správne, láska si vás – osamelých a trpiacich – nájde, energeticky sa to spustí práve v tomto období, takže nezúfajte. Veľmi sa vám bude dariť vo financiách, prišiel váš čas, čas úročenia všetkého vynaloženého úsilia, umu a znalostí. V ničom neriskujte a nehrajte sa na to, čo nie ste, inak stratíte nielen nejaké to euro z peňaženky, ale aj svoju hrdosť (pokuty, sankcie, pokarhania a pod.). S úsmevom ide všetko ľahšie, preto naň nezabúdajte. Zdravie – oči, čelo, spánky.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Aké to máte vlastne problémy? Vypovedzte ich a pozorne sa pri rozprávaní započúvajte do ich podstaty, zistíte, že to, čo považujete za problémy, je vlastne len preciťovanie v akomsi nedostatku, či už duchovnom, emocionálnom alebo finančnom. Problémy vlastne nemáte, len ste sa ocitli v stave, kde vám niečo chýba, ale deficit sa časom predsa môže vyrovnať, takže ste v podstate šťastní ľudia, uvedomte si, že pokiaľ máte zdravie a strechu nad hlavou, či priateľov, máte vlastne všetko. Tie ostatné veci môžu kedykoľvek prísť, ale vy sa príliš sústreďujete na ich nedostatok a nedávate priestor tomu, aby do vášho života prišli. Znie to síce veľmi jednoducho, až tomu nechcete veriť, no zmeňte svoj pohľad, myslenie a uvidíte, čo sa začne diať, začnete sa napĺňať a deficity sa postupne začnú vytrácať. Rozkošnícky si užívajte život, každú voľnú chvíľku, dýchajte z plných pľúc, majte sa radi, to je základným kameňom k tomu, aby ste precitli v tom, čo máte, nie plakali pre to, čo síce môžete mať, ale ešte nemáte. V práci pozor na jazyk. Zdravie – kolená.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Tvrdohlavosť vás opantá natoľko, že porobíte viacero vecí, ktoré by ste nemuseli. Už teraz si pripravte potrebné ospravedlnenia ako aj kroky, ktoré uskutočníte na odčinenie toho, čo vaše ego napáchalo. Nikto vám to nevyčíta, niekedy sa dáme strhnúť silou, či pomstychtivosťou, ale pre vás ešte nie je neskoro. Viac to rozmazávať nebudem, každý jeden z vás bude vedieť, o čom píšem. Deti vám prinesú do života veľa radosti a tie starosti, ktoré prídu spolu s nimi, budú stáť za to. V práci choďte čistou cestou, stojte si za tým, čo poviete a spravíte, nemáte sa čoho báť a to v žiadnom smere. Láska je krásna, no zahrávať by ste sa s ňou nemali, sami zo svojej minulosti viete, ako to bolí, preto buďte vždy úprimní ako k sebe, tak aj k iným. Upätosť, ktorá k vám príde, rozbijete vďaka hudbe, uvoľneniu a priateľom, takže, aj keď je už Silvester a obdobie zábav za nami, vy si ešte nejakú tú „švandu“ pokojne doprajte. Popremýšľajte, či prišiel čas na domáce zvieratko, ktoré si môžete osvojiť z útulku, spravíte radosť sebe, svojej rodine a zároveň aj dobrý skutok. Zdravie – oblasť podbruška, hormonálne problémy a dôsledky.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Trošku budete spomalení a ťažšie sa vám bude rozbiehať, to nič, dajte si „na čas“, ono to pomaly príde samo a znova nabehnete na potrebnú rýchlosť. Rozplývanie sa nad všetkým, v čom vidíte krásu je OK, len pozor, aby toho nebolo zasa priveľa na úkor bežných potrebných vecí, ktoré je nutné spraviť. Partnerstvá síce zažijú menší otras, no v konečnom dôsledku to pôjde len k ich prospechu, uvedomeniu si skutočnosti a tým pádom k uisteniu sa, že človeka, čo máte po svojom boku, ľúbite a nechcete bez neho byť. Hádky, ktoré by sa týkali jedného člena rodiny, či už z vašej alebo partnerovej strany, by nijako nemali zasiahnuť medzi vás natoľko, aby ste sa dostali do štádia niekoľkodňovej tichej domácnosti, pokúste sa tomuto preventívne predísť. Peniažky, ktoré ste si ušetrili a pomerne rýchlo aj minuli, nemusíte oplakávať, čoskoro sa vám vrátia, tak si nad tým nelámte hlavu, bude to fajn. Zdravie – žalúdok, trávenie.

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Stanú sa z vás v dobrom slova zmysle „líštičky“, v tomto období budete vždy krok vpred, akoby ste dokázali predvídať, či už dôsledky alebo výsledky… nuž vaša intuícia je neklamná a funguje úplne perfektne. Pokúste sa s ňou pracovať, rozvíjať ju do štádia, v ktorom ju prijmete natoľko, že sa stane vašou prirodzenou každodennou súčasťou. Potom budete konať vo všetkom prirodzene bez najmenšieho náznaku zaváhania. Sami budete vedieť a vidieť ako vám všetko bude s ľahkosťou fungovať. Nuž, máte sa na čo tešiť. Prestaňte prenasledovať sami seba, zbavte sa prílišnej sebakontroly a sebaovládania, ktoré vám v určitých situáciách môže zväzovať ruky a tým zakrývať potrebné obzory. Vzťahy sa vykryštalizujú a zároveň dostanete potrebné odpovede, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, čo ďalej. Dostanete možnosť pohnúť sa vo svojom súkromí vpred, ale len pokiaľ to chcete, stojíte o to a nechcete len tápať a stáť na mieste. Ak ste dosť silní na to, prijmite to, spracujte a choďte vpred. V práci na pár dní pocítite zamrznutie, neľakajte sa. Zdravie – kosti (pozor na narazenia, pády, buchnutia).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

Leave a reply

TOPlist